Mano mielieji,

 

Saulėtų, linksmų ir pilnų nuotykių vasaros atostogų!

 

 

Išvyka į Lietuvos sostinę - Vilnių

 

Gražų šeštadienį, gegužės 19 d., ketvirtokai išvyko į Lietuvos sostinę – Vilnių. Pirmoji stotelė buvo Vilniaus širdyje, Katedros aikštėje. Čia ketvirtokai leidosi į Katedros požemius, kuriuose po Šv. Kazimiero koplyčia įrengtame Karališkajame mauzoliejuje palaidotas Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras Jogailaitis, karalienės Barbora Radvilaitė ir Elžbieta Habsburgaitė, valdovo Vladislovo IV Vazos širdis. Apžiūrėjo Kapitulos kriptą - didžiausią ir vaizdingiausią požeminę patalpą. Šiandien kriptoje galima apžiūrėti radinius, pasakojančius apie katedros perstatymus ir puošybą. Čia saugomas ir žymiausio Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovo Vytauto Didžiojo palaikams skirtas sarkofagas. Iš požemių ketvirtokai kilo aukštyn į varpinę. Čia mokiniai laiptais užlipo iki paskutinio aukšto (50 m), iš kur atsiveria įspūdinga miesto panorama. O virš galvų teko ir varpo gaudesį pajusti...

Iš varpinės ekskursantai pasuko link Valdovų rūmų. Čia laukė gidė, kuri edukaciniame užsiėmime supažindino apie paslaptingą senųjų simbolių bei ženklų pasaulį ir mokė atpažinti archeologiniuose radiniuose pavaizduotus simbolius bei suprasti galimas jų reikšmes. Edukacinio užsiėmimo antroje dalyje mokiniai gamino pakabutį iš spalvoto modelino ir jame vaizdavo sugalvotus arba jau žinomus simbolius.

 

Ketvirtokai pasivaikščiojo prie Prezidentūros, pasigrožėjo senaja Pilies gatve, su liūdesio stebėjo Gedimino kalną…

 

Toliau kelias vedė į Energetikos ir technikos muziejų. Čia mokiniai susipažino su Vilniaus miesto elektrinės istorija, pasitikrino žinias, ką išmoko ir sužinojo mokykloje, apie elektros ir garo variklius, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“. Jos metu linksmai žaisdami sužinojo, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas, pareidolija ar dirbtinės perspektyvos, susipažino su judančiais paveikslėliais, 3D anaglifais ir interaktyvių eksponatų pagalba atrado stulbinančių optinių apgaulių!

 

Vis dar puikios nuotaikos keliautojai aplankė aukščiausiąjį statinį Lietuvoje -  Televizijos bokštą. 165 m aukštyje esančioje TV bokšto žiedinėje dalyje – 19-ame bokšto aukšte (55-ame aukšte lyginant su daugiabučiais pastatais), mokiniai gėrėjosi nuostabia Vilniaus ir jo apylinkių panorama. Esant giedram orui matomumas net 50 km spinduliu. Ketvirtokams pasisekė, nes buvo giedra ir saulėta diena.

 

Aplankę nemažai gražių ir įdomių vietų, pradinukai pasuko link namų. Autobusas klegėjo nuo juoko, įspūdžių ir geros nuotaikos. Išvykos akimirkos

 

 

 

Tradicinių amatų diena

Šiltą ketvirtadienį ketvirtokai išsirengė į žygį. Jie pėsčiomis keliavo į Zanavykų muziejų, kur vyko tradicinių amatų diena. Čia pradinukai susipažino, pamatė, pabandė verpimą, skiedrų gaminimą, virvės pynimą, apžiūrėjo medžio drožybos gaminius. Mokiniai turėjo galimybę ir dainų paklausyti, ir liaudies šokius pastebėti, ir žaidimus pažaisti. Po visų linksmybių visi buvo vaišinami restorano „Kuchmistrai“ sriuba. Pasistiprinę ketvirtokai vėl pėsčiomis, dalindamiesi įspūdžiais, paržygiavo namo. Puiki buvo diena.

 

 

 

Edukacinė pamoka Zanavykų muziejuje

 

Ketvirtokai dalyvavo Zanavykų muziejaus siūlomoje edukacinėje programoje „Kraitinės skrynios ir suvenyrinės skrynutės“. Užsiėmimo metu mokiniai apžiūrėjo muziejaus ekspozicijoje esančias skrynias, susipažino su mūsų kraštui būdingais ornamentais ir patys tapė ant mažų skrynelių. 

KENGŪRA

 

Sveikiname ir džiaugiamės EVITA, kuri tarptautiniame matematikos konkurse KENGŪRA tarp Šakių savivaldybės ketvirtokų užėmė I-ąją vietą.

 

Daugiau informacijos rasite:

http://www.kengura.lt

 

Vieta savivaldybėje

Vieta klasėje

Vardas, Pavardė

Mokykla

Taškai

1

425

EVITA LAŽAUNINKAITĖ

Lukšių Vinco Grybo gimnazija

121.25

2

893

GYTĖ JUODAITYTĖ

Šakių „Varpo“ mokykla

111.25

3

975

GYTĖ RIMKUTĖ

Gelgaudiškio pagrindinė mokykla

110.00

4

1108

EIMANTAS MINGAILA

Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija

108.50

5

1329

DEIMANTĖ VILIŪŠYTĖ

Gelgaudiškio pagrindinė mokykla

105.75

6

1776

DOVYDAS MIELDAŽYS

Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras

100.00

7

2160

TIMAS LIŽAITIS

Griškabūdžio gimnazija

96.25

8

2292

AUGUSTAS JURKŠAS

Gelgaudiškio pagrindinė mokykla

95.00

9

2437

INGA GURAJŪTĖ

Šakių „Varpo“ mokykla

93.75

10

2670

KAROLIS RAŠKAUSKAS

Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija

92.25

 

 

Ketvirtokų Velykėlės 

 

EDUKACINIŲ KONKURSŲ „OLYMPIS 2018 – PAVASARIO SESIJA“ REZULTATAI

 

Džiaugiamės Evita, Vakare ir Matu, kurie išbandė jėgas dalyvaudami edukaciniuose konkursuose „Olympis 2018 – Pavasario sesija“. Sėkmės ir kitais mokslo metais.

 

 

Džiaugiamės!

 

Visada smagu būti nugalėtoju, bet ne visada pavyksta. Kartais tiesiog gera džiaugtis tais, kurie turi didelius norus... Gera džiaugtis Vakare, Evita, Gabija ir Viliumi, kurie dalyvavo tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra“ ir laukia rezultatų. O Evitai su Viliumi dar teko išbandyti jėgas ir Šakių rajono matematikos olimpiadoje. Linkime sėkmės dalyvaujant kitais mokslo metais.

 

 

 

Veiksmo savaitė

BE PATYČIŲ 2018

Ketvirtokai dalyvavo visoje Lietuvoje vyksiančioje „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2018“. Mokiniai žiūrėjo kino filmą „Gerumo stebuklas“. Dalyvaudami diskusijoje jį aptarė, reiškė savo mintis ir pastebėjimus. Ketvirtokai filmą įvertino vien puikiausiais atsiliepimais. Savaitę užbaigė kurdami klasės DRAUGYSTĖS KNYGĄ. Ją apžiūrėti galite užsukę pas ketvirtokus į klasę. 

 

 

 

 

Smagu pasidžiaugti Gabija, Evita ir Vakare, kurios dalyvavo Tarptautiniuose edukaciniuose konkursuose „Olympis 2017 – Rudens sesija“.

Mergaitės, sveikiname.

 

Sveikiname!!!

 

Džiaugiamės Ernesta, Vakare, Akvile, Evita, Migle, Dainora, Adrijumi, Matu, Deividu, Viliumi, Mantu, kurie, vadovaujami mokyt. L. Matusienės, Šakių rajono estafečių varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ užėmė II-ąją vietą.

Kovo 11-oji 

Ketvirtokai, kaip ir visa Lietuva, minėjo Kovo 11-ąją. Jie, su vėliavėlėmis rankose, žygiavo iškilmingoje eisenoje, klausėsi eilėraščių apie Lietuvą, giedojo himną. Ketvirtokų trispalvės klasę puoš visus mokslo metus.

 

 

Naujas pamokų tvarkaraštis čia

 

 

 

Lietuvos 100 artėjant

 

Artėjant Lietuvos 100-čiui, Lukšių Vinco Grybo gimnazistai ruošia dovanas Lietuvai. Devintokai su mokytoja J. Zokiene maloniai nustebino ketvirtokus. Atėję į svečius devintokai paklausinėjo, ką ketvirtokai žino apie vasario 16-ąją, skaitė eiles apie Lietuvą ir dovanojo vėliavėles bei trispalvius želė desertus. Ačiū už gražų patriotizmo skleidimą.

 

 

Žiemos sporto šventė

 

 

Žiema yra žiema. Vos tik iškrito daugiau sniego, tuojau buvo suorganizuota Žiemos sporto šventė. Visi pradinukai pasiruošė tinkamą aprangą, atsivežė rogutes ir čiuožynes. O tada ir prasidėjo linksmybės... Džiaugdamiesi sniego teikiamais malonumais, pradinukai dalyvavo įvairiausiose estafetėse, kuriose bėgo, tempė, vežė, metė, žaidė „žieminį futbolą“. Visi buvo linksmi, švytinčiais raudonais veidukais, o svarbiausia – nė vienas nesušalo. Žiemos sporto šventės akimirkos

 

 

DĖMESIO!!!

Po atostogų į gimnaziją sugrįžtame sausio 4 d.

 

Sakoma, kad Šv. Kalėdos pasibeldžia ne tik į kiekvienas duris, bet ir į kiekvieną širdį, primindamos tai, kas buvo gera, ir atnešdamos tai, ko taip trūksta...

 

Ramių Kūčių ir linksmų Šv. Kalėdų!

 

 

 

Kalėdų belaukiant

 

Ketvirtokai jau atostogauja ir laukia Šv. Kalėdų. Bet prieš atostogas, ketvirtadienį, kai taip nuostabiai snigo,  jie vyko į nuotaikingą Šakių kultūros centro  spektaklį „Alisa Kalėdų šalyje“. Spektaklio metu ketvirtokai kartu su Alisa „gelbėjo“ Kalėdų šalį nuo Raudonosios karalienės, susitiko su Kalėdų seneliu. Po spektaklio grįžę į klasę, po eglute, vaikai rado dovaną – puikų stalo žaidimą. Penktadienis nebuvo blogesnis. Ketvirtokai gavo laiškus, kuriuose klasės draugai buvo surašę jų geruosius bruožus, keitėsi dovanėlėmis, žaidė, vaišinosi. Ačiū gausiam nykštukų būriui už dovanas :)

 

 

Ketvirtokai laukia Šv. Kalėdų

 

Ketvirtokai ne tik patys gamino Advento kalendorių ir papuošimus, bet jie labai dėkingi mamytėms bei tėveliams už kalėdinę eglutę.

 

"Skaitymų naktis"

 

Pagaliau atėjo lauktoji „Skaitymų naktis“. Ketvirtokai su trečiokais penktadienio vakarą į gimnaziją rinkosi puikios nuotaikos ir nusiteikę nemiegoti visą naktį. Į „Skaitymų naktį“ buvo pakviesta gimnazijos lietuvių k. mokytoja S. Burkšaitienė, kuri su nuostabiomis emocijomis mokė vaikus klausytis ir patiems skaityti eilėraščius, juos suprasti bei paversti ypatingais vaizdiniais. Po mielo susitikimo su mokytoja, visi pasinėrė į protmūšio labirintus. Čia teko pademonstruoti visas žinias apie perskaitytas knygas. Pirmą vietą dalinosi net trys komandos.

 

Po įtemptos veiklos atvyko mamyčių komanda, kuri atvežė vakarienę. Šį kartą ketvirtokai mėgavosi picomis. Akyse švietė didžiulis pasitenkinimas. Ačiū mamytėms už vakarienę. Pasistiprinusių mokinių laukė nauji išbandymai – orientacinės varžybos. "Skaitydami" planus vaikai pasklido  po visą gimnaziją. Kaip sakė vaikai, „tai buvo beprotiškai smagu ir įdomu“. Suradę visas užuominas ir jau šiek tiek pavargę, visi rinkosi į sporto salę, kur vyko estafečių ir kvadrato varžybos. Naktį žaisti daug įdomiau, o be to dar ir atnaujintoje, išsiilgtoje sporto salėje.

 

Pailsėti visi susirinko į kino seansą. Su spragėsiais rankose visi žiūrėjo animacinį filmą „Bjaurusis aš 3“.  Kveptelėję kevirtokai su trečiokais ir šoko, ir žaidė ar tiesiog kalbėjosi bei piešė. Vieni miegojo, kiti žaisdami laukė ryto.

 

Buvo be galo puiki „Skaitymų naktis“. Kevirtokai jau svajoja apie pavasarinę „kažkokią naktį“...

"Skaitymų nakties" akimirkos"

 

Išvyka į Šakių baseiną

 

Jau prabėgo 3 mokslo metų mėnesiai. Mokinių mokymosi motyvacijai skatinti ieškoma įvairių formų ir metodų. Ketvirtokai vyko į Šakių baseiną - relaksacijai :)

 

Atviros mokyklos dešimtadienis

 

Įpusėjo projektas „Atviros mokyklos dešimtadienis“. Ketvirtokai turėjo puikią galimybę padirbėti su mokyt. J. Kasparaiteine, kuri  vedė lietuvių k. pamoką ir gilinosi į veiksmažodžio bendratį.

 

 

Pasaulio pažinimo pamokos metu mokiniai išvyko į Šakių visuomenės sveikatos biurą. Čia mokinius pasitiko visuomesnės sveikatos specialistė Indrė Biemolt. Ji ketvirtokams vedė praktinį užsiėmimą „Kvėpuoju – gyvenu. Pirmoji pagalba užspringus“. Mokiniai ne tik išgirdo ir išklausė patarimus ar pamokymus, kaip elgtis susižeidus, apsinuodijus ar užspringus. Jie turėjo puikią galimybę, panaudojant įvairias mokymams skirtas priemones, išbandyti daryti dirbtinį kvėpavimą ar pagelbėti draugui užspringus. Daugiau nuotraukų

 

 

Projekto „Atviros mokyklos dešimtadienis“ užbaigimas laukia penktadienį renginiu „Skaitymų naktis“. Vakare ketvirtokai su lietuvių k. mokytoja S. Burkšaitiene mokysis tinkamai ir raiškiai skaityti, dalyvaus Protmūšyje, orientacinėse varžybose, estafetėse. Vyks Karaoke vakaras, Naktinis kino seansas. Kaip ir praeitais metais, vakariene ruošiasi pasirūpinti gerosios vaikų mamytės. Užmigti žadama skaitant savo knygeles. Penktadienis laukiamas...

 

 

Gerb. Tėveliai,


Lapkričio 13-24 dienomis gimnazijoje vyksta tradicinis, jau trečius metus organizuojamas projektas ,,Atviros mokyklos dešimtadienis“.  Tėveliai, turite puikią galimybę lankytis  pamokose/veiklose, pabendrauti su dėstančiais mokytojais, administracija.

Ketvirtokams numatytos pamokos/veiklos:
11-15  4 pamoka - atvira  pamoka rajono pradinio ugdymo mokytojams „Inovatyvūs mokymo(si) metodai pasaulio pažinimo pamokoje“.
11-16  1 pamoka - lietuvių kalba. Dalyvaus 2 klasės projekte „Mokykimės ir draugaukime“. Lietuvių k. pamoką „Veiksmažodžio bendratis“  veda vyr. mokytoja Justina Kasparaitienė.
11-21  4 pamoka - pasaulio pažinimas. Tema „Kvėpuoju – gyvenu. Pirmoji pagalba užspringus“. Pamoka vyksta Šakių Visuomenės sveikatos centre, kurią veda įstaigos specialistas. 
11-24  Renginys "Skaitymų naktis"  3a-4 klasių mokiniams (mokytojos Lina Matusienė ir Daiva Moleikaitienė).

 

Ačiū visiems, kurie kepė, pardavinėjo ar pirko

skanumynus - gardumynus.

 

 

 

 

Pyragų diena

 

TV3 iniciatyva lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti Išsipildymo akcijai. Pyragų diena organizuojama įvairiose organizacijose, mokyklose, darželiuose. Pyragų dienos tikslas dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.

 

Šiemet akcija vyksta visą savaitę. Gimnazijoje numatyta Pyragų diena – lapkričio 8 d., trečiadienį.

 

Mamytės, močiutės ir tėveliai,

 

padėkite ketvirtokams iškepti pyragą ir sudalyvauti gerumo akcijoje.

 

 

Mieli ketvirtokai, Tėveliai,

 

 

Ačiū už apkabinimus, gražius žodžius, gėlių žiedus ir staigmenas

 

Mokytojų dienos proga.

 

 

Ekskursija į Anykščius

  

 

Šeštadienį, anksti ryte, ketvirtokai išvyko į Anykščius. Nors už lango bolavo šalna, autobusiukas linksmai klegėjo link pirmosios lankytinos vietos – ant Kalitos kalno įsikūrusios vasaros rogučių trasos. Leistis vasaros rogutėmis patiko visiems, kartojo ir kartojo nusileidimus. Prisivažinėję ketvirtokai aplankė J. Biliūno kapą, įkopdami į Laimės Žiburį. Tada visi pasuko link Šermukšnėlių piliakalnių. Pasivaikščioję po piliakalnius, atrado naujai įsikurusį Šermukšnėlio piliakalnio istorinį kompleksą. Ir kaip maloniai nustebino šis kompleksas: pasivaikščioję po rąstinę pilį, mokiniai galėjo visus eksponatus liesti, čiupinėti. Ketvirtokai išbandė šaudymą iš lankų, kovojo su kalavijais ir skydais, dalyvavo „gaidžių peštynėse“, mėtė ietis, mergaitės maišelių su akmenėliais siūbavimo metodu nusipynė apyrankes ant rankų. Nesinorėjo palikti tokį nuostabų kompleksą, bet jau laukė Arklio muziejus. Čia pradinukai sutiko linksmą pasakotoją, iš kurio ne tik daug sužinojo apie arklius, vežimus, roges, bet ir pamatė keramikos ir audėjų amatininkus, kurie maloniai pademonstravo ir papasakojo apie savo darbą.

 

Vis dar puikiai nusiteikę, ketvirtokai keliavo toliau. Jų laukė medžių viršūnės – Lajų takas ir Puntuko akmuo. Pasivaikščioję, pasižvalgę, pasigėrėję visi pasiekė paskutinę stotelę – Labirintų parką. Tuoj visi klegėdami pabiro po labirintus bei įvairiąsias kitas siūlomas pramogas. Saulei pasukus link laidos, kad ir kaip dar nesinorėjo išvykti, teko sėsti autobusiukan ir leistis namo. Kevirtokai grįžo kupini įspūdžių ir minčių, aplankyti Anykščius dar kartą jau su savo namiškiais. Kelionės akimirkos

 

 

Europos kalbų diena

 

Gimnazija mini Europos kalbų dieną. Ketvirtokai taip pat įsijungė į dalyvavimą, kreidelėmis piešdami ant asfalto Europos šalių  vėliavas. Pasidžiaukime kartu:

 

Judumo savaitėje taip pat labai linksma ir smagu :)

 

 

Ketvirtokai įsitraukė į interaktyvų matematikos

 

konkursą MATEMATIKOS EKSPERTAS 2017,

 

skirtą 1-4 klasėms.

 

 

Tėveliai plačiau apie konkursą gali sužinoti čia

 

 

Ketvirtokai! Junkitės ir žaiskite www.10monkeys.com

Rytoj - spektaklis "Vienaragės istorija"

 

NAUJAS PAMOKŲ TVARKARAŠTIS ČIA 

 

 

Duonos kelias nuo grūdo iki stalo

 

 

 

Duonutė, Duonitėlė, Duonaitė, Duonužėlė, Duonikė, Duonelytė, Duonelaitė... Tokiais gražiais vardais senovės lietuviai duoną vadino. Ją pelnė sunkiai, todėl labai brangino, supo pagarba, kūrė apie ją sakmes ir pasakas. Šiandien kiek įvairiausių patiekalų besipuikuotų ant stalo, be duonos - jis tuščias. Zanavykų muziejus XV-ą kartą rengia duonai pagerbti skirtą renginį.

Ketvirtokai rugsėjo 15 d. ruošiasi dalyvauti edukacinėje šventėje "Duonos kelias nuo grūdo iki stalo"!

 

2017 – 2018 m. m.

 

neformalaus ugdymo būreliai

 

kviečia mokinius lavinti savo gebėjimus

 

ir prasmingai  leisti  laisvalaikį

 

 

 

Eil. Nr.

Būrelis

Vadovas

1.

Kvadratas

Vitas Petkūnas

2.

Stiprūs, drąsūs, vikrūs

Lina Matusienė

3.

Džiudžitsai

Vytautas Smirnovas

4.

„Dainuoja Rasos lašeliai“

Rasa Kurienė

5.

Gitaristai

Inesa Bagdanavičienė

6.

Mažieji šokėjai

Edita Skauronė

7.

Skautai

Jolita Zokienė

 

Visi ketvirtokai dėkoja Gabrielės tėveliui už milžinišką arbūzą. Buvo be galo skanuuuu :)

 

 

Mokausi užrašyti sąsiuvinius

 

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos

 

4 klasės mokinio (-ės)

 

..................................

 

lietuvių kalbos darbai

 

 

 

 

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos

 

4 klasės mokinio (-ės)

 

..................................

 

matematikos darbai

 

 

 

Klasė dar tyli ir tuščia... Bet laukianti.

 

 

 

 

Mokslo ir žinių diena

 

 

P.S. Į gimnazijos klasę su mokiniais susitikti nesusirinksime. Klasės valandėlė vyks rugsėjo 4-ąją, pirmadienį,  per pirmą pamoką.

Rugsėjo 4-ąją bus 4 pamokos. Turėti penalą su rašymo priemonėmis, langeliais ir linijomis sąsiuvinius.