Visiems saulėtų, įdomių

 

ir nepakartojamų

 

vasaros atostogų!

 

P.S. Atostogų metu reikia perskaityti:

 

A. Lindgren „Ronja plėšiko duktė“ ir/arba V. Žilinskaitė „Kelionė į Tandadriką“.

Trečiokai baigė tarptautinės prevencijos programą „Obuolio draugai“ ir buvo apdovanoti diplomais.

 

Tapymas ant skiedrų

 

Trečiokai iš Tradicinių amatų dienos, kuri vyko Zanavykų muziejuje, parsivežė medžio skiedrų. Jas puikiai panaudojo dailės pamokoje. Ant skiedrų trečiokai tapė ateinančios vasaros nuotaiką.

 

 

 

Ekskursija į Trakus ir Kernavę

 

Gražų ir saulėtą šeštadienio rytą trečiokai išvyko į ekskursiją. Kelionę pradėjo Kaune, Lietuvos aviacijos muziejuje. Čia linksmasis gidas Vadimas vaikams pasakojo ir aiškino, kodėl skrenda lėktuvai. Trečiokai ne tik daug sužinojo, bet galėjo ir „paskraidyti“ lėktuvo simuliatoriuje. Tada autobusiukas pasuko link Trakų, kur laukė gražuolė Trakų pilis, su savo didybe, menėmis ir istorija. Daug kas panoro išbandyti rankos taiklumą šaudydami tikru lanku. Apėję pilį, pasmaližiavę ledais, trečiokai leidosi toliau į kelią. Jų laukė Kernavės piliakalniai. Čia visi turistai buvo pasiryžę įlipti į kiekvieną iš jų. Ir jiems pavyko. Sušilę, nuvargę dalijosi įspūdžiais ir iš lėto traukė link mokyklinio autobusiuko. Linksmai klegėdamas autobusiukas judėjo namo. O kaip buvo smagu, galite pamatyti vartydami nuotraukas čia

 

 

 

 

 

Tradicinių amatų diena

 

Šiandien trečiokai dalyvavo Zanavykų muziejaus organizuojamoje Tradicinių amatų dienoje. Visus savo šokiais, dainomis ir žaidimais džiugino Plokščių mokykla - daugiafunkcinis centras. Vėliau visi mokiniai turėjo galimybę susipažinti su tradiciniais amatais ir patiems išbandyti kalvystę, audimą, skiedrų gaminimą. Restoranas „Kuchmistrai“ vaišino gardžia sriuba. Tradicinių amatų dienos akimirkos

 

Kengūra

 

Džiaugiamės Evita, kuri dalyvavo tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra, ir yra tarp 10 geriausiųjų savivaldybėje.

Daugiau informacijos čia

 

 

Pavasariškai šiltų atostogų.

 

Į gimnaziją grįžtame balandžio 20 d.

 

 

Margas margutis

 

Trečiokai, draugaudami su antrokais ir ketvirtokais, lankėsi Zanavykų muziejaus organizuojamoje Margučių margintojų šventėje. Edukacinė šventė „Margas margutis“ prasidėjo dailininko V. Grigo tapybos darbų parodos pristatymu. Tada vaikai pabiro prie stalų, kur jų laukė margučių margintojos su įvairiausiomis marginimo technologijomis. Trečiokai pabandė ir vašku puošti, ir skaptuoti, ir klijuoti įvairiomis juostelėmis, ir net ažūrinį marginimą. Po įtempto darbo visi gužėjo laukan ieškoti pievoje paslėptų margučių. Sutiko ir Velykų bobutę, kuri vaišino saldainiais. Velykinė nuotaika – garantuota! Šventės akimirkos

 

 

 

Dailyraštis

 

Trečiokės Akvilė Vosyliūtė ir Evita Lažauninkaitė dalyvavo Šakių rajono dailyraščio konkurse. SveikinameAkvilę, kuri trečiokų tarpe pelnė paskatinamąjį prizą.

 

 

 

Lietuvos respublikos labdaros ir paramos įstatymas suteikia galimybę paremti visas įregistruotas ne pelno organizacijas. Tarp šių organizacijų yra ir mūsų gimnazija. Parama sudaro 2 procentus praeitais metais jau sumokėtų pajamų mokesčio sumos. Kiekvienas dirbantis ar pajamas gaunantis Lietuvos pilietis turi galimybę paremti mūsų gimnaziją pervesdamas 2 procentus pajamų mokesčio, sumokėto valstybei.

2016 metais gauti 1067,12 Eur, už kuriuos nupirkta gimnazijai : 2 stacionarūs kompiuteriai mokinių ugdymo reikmėms, ikimokyklinio ugdymo skyriui „Ąžuoliukas“: lauko spyruoklinis žaislas. Dėkojame už gautą paramą.

Kviečiame visus, kurie nori paremti Lukšių Vinco Grybo gimnaziją, iki 2017 m. gegužės 1 d. užpildyti specialią FRO512 formą naudojantis elektronine bankininkyste arba pasinaudoti galimybe formą užpildyti padedant specialistams valstybinėje mokesčių inspekcijoje, atsiųsti paštu.

 

Duomenys, kuriuos reikia įrašyti pildant formą:

10 laukelyje įrašyti gimnazijos kodą:190821478
11 laukelyje – pavadinimą:LUKŠIŲ VINCO GRYBO GIMNAZIJA.
12 laukelyje – adresą:A.TATARĖS 37, LUKŠIAI, LT-71180, ŠAKIŲ RAJONAS.
13 laukelyje – banko pavadinimą:AB DNB bankas
14 laukelyje – banko kodą:40100
15 laukelyje – atsiskaitomąją sąskaitą:EUR.604010042100099839
16 laukelyje – pervedamą pajamų mokesčio dydį: %.

 

Patyčioms – ne!

 

 

Pradinukai, kaip ir visa gimnazija, dalyvauja savaitėje prieš patyčias. Trečiokai neakivaizdžiai susipažino su Niku Vujičičiumi, kurio kalba apie patyčias palietė jų mažas širdeles. Nors Niko pasisakymas nėra trumpas, bet vaikai klausėsi susikaupę. Aptariant, dauguma norėjo išsakyti kilusias mintis ir net idėjas, kaip stabdyti patyčias. Trečiokai gamino rankų delniukus, kurie kvietė šildyti vieni kitus žodžiais, žvilgsniais ir gerais pavyzdžiais.

 

 

 

Dovana pirmūnams

 

Šiemet 3 – 4 kl. pirmūnai buvo apdovanoti išvyka į Šakių baseiną. Dvi valandas pradinukai plaukiojo ir žaidė vandenyje, lepinosi pirčių ir sūkurinės vonios malonumais. Po vandens procedūrų visi mėgavosi tortu. Mokiniai buvo labai laimingi gavę iš gimnazijos tokią dovaną. Foto

 

 

 

Moksliukų diena

 

Kovo 9 d. pradinėse klasėse buvo Moksliukų diena. Pradinukai rungėse, kas geriausiai žino lietuvių kalbos taisykles ir geriausiai rašo diktantą, kas dailiausiai geba nurašyti tekstą, kas gudrus matematikos labirintuose, o kuriems mokslai sekasi sunkiau – galėjo varžytis tarp meniškų vaikų ir dalyvauti piešinių konkurse „Kompiuteris – mano pagalbininkas“. Po sunkių darbų pradinukai rinkosi į sporto salę, kur vyko nepaprastos estafetės. Jose neužteko greitai ir vikriai bėgti, bet teko atlikti ir įvairias lietuvių k. ir matematines užduotis.

Kitą dieną pradinukus kvietė protmūšis „Ką aš žinau apie savo Lietuvą?“. Trečiokai dalyvavo su antrokais mišrioje komandoje. Nors prizinės vietos ir neiškovojo, bet buvo smagu ir linksma. Renginio metu gimnazijos Direktorė sveikino mokslo pirmūnus. Sveikiname ir mes AKVILĘ, EVITĄ, ROKĄ, GABRIELĘ ir VAKARĘ.

Daugiau renginio akimirkų čia

 

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!


     Nors žiemos pėdsakų nelabai jaučiasi, bet pradinių klasių mokiniai nusprendė galutinai atsisveikinti su žiema. Jie nuo pat ryto, skambant muzikai, kvietė į mugę, kurioje prekiavo mamyčių keptais skanėstais, savo gamintais darbeliais, kepė blynus, vaišino arbata. Mugėje lankytojų netrūko. Čia lankėsi ir mokytojai, ir mokiniai, ir didesni, ir mažesni.

  Prekybai pasibaigus visi skubėjo į lauką, kur kovojo Lašininis su Kanapiniu, žaidė žaidimus ir vijo žiemą lauk. Žiema išvyta. Laukiam pavasario. Užgavėnių šventės akimirkos

 

 

 

Mieli Tėveliai,

 

 

              Vasario mėn. 21 dieną, 17 valandą gimnazijos renginių salėje vyks tėvų susirinkimas "Kaip auginti laimingus vaikus". Lektorė: VšĮ Nacionalinės regionų plėtros agentūros Psichologinio ir karjeros konsultavimo skyriaus vedėja, psichologė Virginija Servutienė.
               Šiandien neginčijama tiesa, kad bendravimo stilius su vaiku turi ypatingą reikšmę asmenybės vystymuisi. Nepatenkintas vaikų psichologinio kontakto poreikis įtakoja savivertę, motyvaciją, emocinę pusiausvyrą bei adaptacinį atsparumą. Net sunkios auklėjimo problemos išsprendžiamos, jei pavyksta atkurti palankų bendravimo stilių šeimoje, ugdymo įstaigoje. Bus analizuojama „sunkių“ vaikų problema, aktualizuojamos elgesio ir emocijų korekcijos galimybės. Klasių vadovai ir tėveliai atpažins bendravimo kliūtis, įgis naujos patirties  plėtojant nuoširdžius santykius su vaiku, sužinos kaip „išsigydyti“ savo vaikystės žaizdas. Bus orientuojamasi į sėkmingos asmenybės ugdymą.
               Nuo 18.30 val. renginių salėje vyks individualūs tėvų  pokalbiai su dėstančiais mokytojais.
                    Kviečiame Jus dalyvauti.

 

 

Trečiokai,

 

Po atostogų į gimnaziją grįžtame vasario 27 d.

 

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos vasario 16–osios – Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos programa

 

 

 

 

 

Vasario 15 d., trečiadienis

 

7.30 val. – akcija „Švenčiu su Lietuvą“.
8.00val. – šventinė radijo laida „Gražiausia dovana Lietuvai – ją garsinantis jaunimas“.
15.00 val. - 5 - 8 klasių tautosakos popietė ,,Užaugau Lietuvoj".
Mokyklos istorijos centro pristatymas gimnazijos bendruomenei.
Parodos: „Mūsų krašto signatarai“ – antrame gimnazijos aukšte.
Fotografijų paroda „Jauni, laisvi ir nepriklausomi“ – mokyklos istorijos centre.
Muzikinės pertaukos „Dainuoju Lietuvai“.

 

Vasario 16., ketvirtadienis

 

Dalyvavimas Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienos minėjime Lukšių kultūros centre.

 

 

 

Džiaugiamės edukacinių konkursų "Olympis 2016" dalyviais Matu, Evita, Gabija ir Vakare.

 

FOTOSESIJA

 

Gerb. Tėveliai, 

 

Penktadienį, vasario 3 d., vyks visos klasės ir aukštesniuoju lygiu besimokančių mokinių fotosesija.

Papuoškite savo trečioką (-ę).

 

 

II pusmečio pamokų tvarkaraštis čia

 

 

 

Į gimnaziją grįžtame sausio 9 d.

Sėkmingų ateinančių Naujųjų metų!

 

Dešimtadienio užbaigimas

 

Dešimtadienio užbaigimas „Skaitymų naktis“ prasidėjo vakare. Į gimnaziją rinkosi ne tik trečiokai, bet ir mokyt. Rasos Kurienės vadovaujami ketvirtokai. Vakaras prasidėjo susitikimu su Šakių rajono poetėmis Maryte Rastupkevičiūte ir Danute Batisiene. Poetės pristatė savo išleistas knygeles, papasakojo, kaip pradėjo kurti eiles, skaitė vaikams skirtus eilėraščius. Kuriantys mokiniai turėjo galimybę padeklamuoti savo kurtus eilėraštukus.

Atsisveikinę su poetėmis, trečiokai ir ketvirtokai savo žinias demonstravo Protmūšyje. Teko prisiminti apie pirmąją lietuvišką knygą, jos autorių, skaitytų knygų rašytojus, įvairiausius personažus. Komisijai (mokyt. J. Kasparaitienė, V. Leveckytė ir I. Lukšienė) suskaičiavus balus, laimėjo ir buvo apdovanota „Knygų žinovų“ komanda.

Prasidėjo judrioji nakties dalis. Visi skubėjo į sporto salę, kur vyko estafečių varžybos ir kvadrato žaidimas. Žinoma, ir ten buvo paskelbta ir apdovanota nugalėtojų komanda.

Po judriosios dalies, kiekvienoje klasėje laukė garuojanti vakarienė. Ir ne bet kokia. Ją paruošė ir atvežė mokinių mamytės. Mamytės, nuoširdžiai dėkojame.

Didelis ačiū trečiokams už staigmeną mokytojai ;)

Pasisotinę, su spragėsiais rankose, visi rinkosi į naktinį kiną. Patogiai įsitaisę žiūrėjo filmą „Ponas Žirnis ir Šermanas“. Po filmo kiekvienas pasiėmė savo atsineštą skaitomą knygą ir pasinėrė į „skaitymų naktį“. Paskaitę ir pilni vakaro įspūdžių dėjo galvytes ant pagalvių ir grimzdo į „miego karalystę“...

Išaušo rytas. „Skaitymų naktis“ baigėsi... Bet ją visada galima pakartoti.

„Skaitymų nakties“ akimirkos

 

 

 

Dešimtadienis. Dailės ir technologijų pamoka

 

Dailės ir technologijų pamokos taip pat vyko netradiciškai. Trečiokai vyko į Adrijaus mamytės darbovietę, į „Lukšių tekstilę“. Mokiniai apžiūrėjo įrenginius ir stebėjo, kaip štapuojamas audinys, apsilankė siuvykloje, kur siuvama patalynė. Vaikai uždavinėjo jiems rūpimus klausimus. Atsirado ir norinčių dirbti tokioje įmonėje. Gavę dovanų, visą dėžę gražiausių audinių atraižų, grįžo į klasę ir panaudodami audinius gamino darbelius. 

 

 

Dešimtadienis. Muzikos pamoka

 

Trečiokai, kaip ir visa gimnazija, įsitraukė į Atviros mokyklos dešimtadienį.

Muzikos pamoką vedė Vakarės tėvelis, Šakių rajono Sintautų kultūros centro moterų vokalinio ansamblio MOZAIKA, Šakių kultūros centro mišraus choro vadovas Deividas Kerevičius. Naujasis trečiokų mokytojas mokė, kaip alikti įvairius kvėpavimo pratimus, kaip paruošti balsą dainavimui, supažindino su kamertonu, prie kurio kiekvienas galėjo prisiliesti ir išbandyti. Vakarės tėvelis mokė ir naują dainelę „Traukinukas“, kurią mokiniai galutinai įtvirtino per kitas muzikos pamokas. Trečiokams pamoka labai patiko. Kvietėsi chorų vadovą dar kada nors užsukti. Muzikos pamokos akimirkos

 

 

Mieli tėveliai,

 

lapkričio 14-25 dienomis mūsų gimnazijoje vyksta ,,Atviros mokyklos dešimtadienis“. Stiprindami mūsų organizacijos bendruomeniškumą, kviečiame Jus šiuo dešimties dienų laikotarpiu lankytis mūsų ugdomojo proceso veiklose/pamokose. Dešimtadienio veiklas/pamokas ves ne tik gimnazijos mokytojai, bet ir pakviesti svečiai.

Apie jau numatytas veiklas/pamokas galite susipažinti http://luksiai.lt/

 

 

 

 

Dėmesio! Pasikeitė pamokų tvarkaraštis ir laikas.

 

 

Obuolio draugai

 

Trečiokai pradėjo dalyvauti tarptautinėje ankstyvosios prevencijos progamoje „Obuolio draugai“. Ši programa padeda ugdyti vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus: moko vaikus suvokti ir kalbėti apie jausmus, pasakyti tai, ką nori pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektis ir netgi mirtį. „Obuolio draugai“ dar nauja programa – ji sukurta 2008 metais. Pirmą kartą programa išbandyta Brazilijoje. Šiuo metu  ji įgyvendinama Brazilijoje, Olandijoje, Danijoje, Norvegijoje ir pas mus Lietuvoje.

Daugiau apie programą Obuolio draugai“ skaitykite http://www.vaikolabui.lt/obuolio-draugai/

 

 

Gerb. Tėveliai,


Lapkričio 10 d. 12 val. vyks klasės mokinių tėvų susirinkimas "Vaikų bendravimo problemos. Pagalba jiems".
Maloniai kviečiu dalyvauti.


Mokytoja Daiva

RUDENS ATOSTOGOS

 

Trečiokai atostogauja iki lapkričio 8 d.

 

Į gimnaziją grįžta lapkričio 9 d.

 

Trečiokai, esate kviečiami dalyvauti edukaciniuose konkursuose „Olympis 2016 – Rudens sesija“.

Lapkričio 1-30 dienomis vyks 4 mokomųjų dalykų konkursai:

  • lietuvių kalba,
  • anglų kalba,
  • matematika,
  • biologija (pradinėse klasėse – pasaulio pažinimas),

Pagrindinis konkursų tikslas - sudominti mokinius mokomaisiais dalykais ir skatinti mokinių mokymosi motyvaciją. Tai nėra olimpiada, konkursuose yra įvairaus sudėtingumo užduočių, todėl juose gali dalyvauti visi mokiniai.

Konkursų užduotys pagal mokomąją programą ir sudėtingumą yra suskirstytos į 12 lygių. Kiekvieną lygį sudaro 24 įdomios užduotys. Su užduočių pavyzdžiais galite susipažinti demonstracinėje konkursų versijoje svetainėje www.olympis.lt.

Registracija – pas mokytoją Daivą.

Visi konkurso dalyviai gaus padėkos raštus ir tušinukus „Olympis“, o laimėtojai bus apdovanoti medaliais ir diplomais. Pagrindiniai prizai (planšetiniai kompiuteriai ir kt.) atiteks nominacijų laimėtojams. Mokiniai iš aktyviai dalyvaujančių klasių (kai dalyvauja daugiau kaip 5 vienos klasės mokiniai) papildomai gaus stalo žaidimus „Olympis Tankiukai“!

 

 

 

 

 

 

Ačiū,

mano brangieji!

Solidarumo bėgimas

 

2/3 Lietuvos vaikų patyrė patyčias arba patys prisidėjo prie jų. Lietuvos vaikai yra vieni nelaimingiausių vaikų Europoje, dėl to nemaža jų dalis linksta tiek į save, tiek į kitus nukreiptą agresiją.

Zambijoje kas 7 vaikas nesulaukia savo 5-ojo gimtadienio dėl skurdo ir prastos mitybos.

Jau treti metai organizuojamas Solidarumo bėgimas „Junkis – bėk – padėk“. Trečiokai taip pat dalyvavo šiame bėgime. Surado rėmėjų – tėvelių, senelių, giminaičių, kurie sutiko paaukoti jiems priimtiną paramos sumą. Visi dalyviai buvo apdovanoti Solidarumo diplomais. Bėgimo akimirkos

 

Trečiokai, kartu su kitais pradinių klasių mokiniais, nuo kitos savaitės įsijungia į Lietuvos pradinių klasių mokinių akciją „Apibėk mokyklą“. Jos tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Vaikai, pabuvę lauke, atsipalaiduoja, geriau jaučiasi, nes daugeliui patinka bėgioti. Į klases jie sugrįžta žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni.
Daugiau apie akciją „Apibėk mokyklą“ galite skaitykite čia

 

 

 

PAMOKŲ TVARKARAŠTIS ČIA